Pl. 8as számrendszerben (mármint az összeadandók is abban vannak) mennyi: 330+14+342?2017. jan. 8. 18:17
1/4 anonim válasza:
Gondolj vissza a régi, általános iskolás időkre, amikor írásban adtál össze. Egymás alá írtad őket, jobbról balra haladva adtad össze az egymás alatt lévő számokat, aztán ha 10-nél nagyobb számot kaptál, akkor a maradékot az ujjadon tartottad és vitted tovább. Ugyanezt kell itt is, csak 8, vagy afelett fogod a maradékot az ujjadon tárolni.
0+4+2 = 6
3+1+4 = 0 (maradék az 1)
3+0+3+1=7
A három szám összege így 706.
2/4 anonim válasza:
Nézd át mégegyszer..
A maradék 1-et nem vetted talán figyelembe, mert ugye 8-at nem írhatunk), így nem 706
hanem 1006.
Szerintem, de lehet tévedek.
3/4 anonim válasza:
Bizony tévedtem, figyelmetlen voltam..
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre világos! :)
2017. jan. 9. 14:24