Hogy kell nem 10-es és nem 2-es számrendszerben összeadni?

Pl. 8as számrendszerben (mármint az összeadandók is abban vannak) mennyi: 330+14+342?

2017. jan. 8. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj vissza a régi, általános iskolás időkre, amikor írásban adtál össze. Egymás alá írtad őket, jobbról balra haladva adtad össze az egymás alatt lévő számokat, aztán ha 10-nél nagyobb számot kaptál, akkor a maradékot az ujjadon tartottad és vitted tovább. Ugyanezt kell itt is, csak 8, vagy afelett fogod a maradékot az ujjadon tárolni.

0+4+2 = 6

3+1+4 = 0 (maradék az 1)

3+0+3+1=7


A három szám összege így 706.

2017. jan. 8. 18:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd át mégegyszer..

A maradék 1-et nem vetted talán figyelembe, mert ugye 8-at nem írhatunk), így nem 706

hanem 1006.

Szerintem, de lehet tévedek.

2017. jan. 8. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizony tévedtem, figyelmetlen voltam..
2017. jan. 8. 18:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre világos! :)
2017. jan. 9. 14:24