Valaki tud segíteni és letudja vezetni? A szőlő 80%-a víz. A szőlő szárításával készülő mazsola 10%-a víz. 1. Hány kg szőlőből lesz 10 kiló mazsola? 2. Hány kg mazsola lesz 10 kg szőlőből?

2017. jan. 3. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. jan. 3. 17:50
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. jan. 3. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:

ha a mazsola víztartalma 10%, akkor 1 kg mazsola 90% "szárazanyagot" tartalmaz (900g), míg 1 kg szőlő 20% szárazanyagot tartalmaz (200g), mivel 800g ebben víz.


A kulcs az, hogy a víz elillan, a szárazanyag meg marad.


tehát 10 kg mazsolában van 9 kg szárazanyag.

Hány kg szőlőben van 9 kg szárazanyag ez a kulcs a helyes 1. válaszhoz. 9 = x*0.2 , ebből x=45


2. válasz:

10 kg szőlőben van 2 kg szárazanyag, hány kg mazsolában van 2 kg szárazanyag?


2 = x*0,9 , ebből x=2.22

2017. jan. 3. 17:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 3. 18:00