Hogyan tudom megoldani ezt a feladatot? A szőlő 80%-a víz. A szőlő szárításával készülő mazsola 10%-a víz. A, Hány kg szőlőből lesz 10kg mazsola? B, Hány kg mazsola lesz 10k szőlőből?

Előre is nagyon köszönöm!!!:)
2011. febr. 22. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

a szőlő 2O %-a szőlő, tehát 1O% vízzel együtt a 3O%-a mazsola, tehár 1O kiló szőlőből 3 kiló mazsola lesz.

1O kiló mazsola pedig:

1O/3=n/1O

33,333 kiló szőlőből.

2011. febr. 22. 15:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem lesz igazam, de én nem értek egyet az első válaszadóval.

A szőlő 80%-a víz a 20%-a pedig a gyümölcs rész.

Egy mazsolában 10% a víz 90% a gyümölcs rész.


1.Ha 10kg mazsolád van, akkor ebben 9kg a gyümölcs rész, ami a szölenk a 20%-a, tehát a 100% = 20%*5 miatt 9*5 = 45kg szőlőből lesz 10kg mazsolád.

2. 10kg szőlőnek 20%-a a gyümölcs, vagyis 2kb, ahhoz hogy ez mazsola legyen még ennek 10%-a kell, ami a víz, a többit szárítottuk, ami 0.2kg. Így összesen 2.2kg mazsola kg lesz 10kg szőlőből.


Az első válaszadó szerintem ott rontott, hogy nem az eredeti szőlő 10%- a mazsola víztartalma, hanem a gyümölcs rész 10%a, vagyis a szőlő 20%-ának a 10%-a, ami 2%.


Ha tévedtem elnézést.

2011. febr. 22. 16:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Megadom magam, lehet, h a 2.-nak van igaza. Döntsd el, ez a lecke.
2011. febr. 22. 18:12