Segítsetek, hogy számoljam ki!
Gyorsan kéne
Köszönöm
2017. jan. 3. 16:18
1/1 anonim válasza:
Pitagorasz-tétellel kiszámolod a az AC befogó hosszát; ha az x, akkor
x^2+5^2=13^2
x^2+25=169
x^2=144
x=12, tehát az AC hossza 12 cm. Ezt osztja fel a D pont két részre, ebből az egyik rész hossza 9 cm, tehát a másik 3 cm.
A BD szakasz egy derékszögű háromszöget vág le az ABC derékszögű háromszögből, ahol BD annak átfogója, ha hossza y, akkor Pitagorasz tétele szerint:
3^2+5^2=y^2
9+25=y^2
34=y^2
gyök(34)=~5,831=y, tehát a BD szakasz hossza 5,831 cm.