Egy pakli francia kártya 52 lapból áll,4 különböző szín van (treff, káró, pikk, kőr). Mindegyik színből 13 lap van. Kihúzunk 2 lapot, mennyi az esélye, hogy a két lap azonos színű?

2017. jan. 1. 17:17
 1/7 anonim válasza:
0%

50%

Vagy azonos színű, vagy nem.:)

2017. jan. 1. 17:18
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké :D


Amúgy azt hiszem megvan.


Az összes eset ugye: 52*51=2652

Kihúzunk egy színt, és abból a színből már csak 12 marad a pakliban és csak ennek a 12-nek valamelyike kell nekünk. ez 52*12=624


624/2652=kb. 23,5%


Így jó?

2017. jan. 1. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó.

Összes eset: (52 alatt a 2)=1326 -> az 52*51 nem jó, mert pont kétszer veszed a lehetőségeket.

Kedvező eset: (13 alatt a 2)=78


Valószínűség=kedvező/összes=78/1326=0.0589 vagyis az esély 5.89%

2017. jan. 1. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

4*(13 alatt a 2)/(52 alatt a 2)=4/17=23,53%

Ugye a jó eseteket elosztod az összes esettel.

13 alatt a 2 féleképpen lehet az, hogy egy adott színből húzod mindkettőt és ugye 4 szín van. Az összes eset pedig értelemszerűen 52 alatt a 2.

2017. jan. 1. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

kiválasztod az esőt az még bármilyen szín lehet

marad 51 lapod, ebben 12 olyan színű, mint a kihúzott lap

esély: 12/51=0.2353

2017. jan. 1. 17:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Az eredmény legalább jó volt.
2017. jan. 1. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak az eredményed volt jó, de az elgondolásod is.

#3 és #5 is máshogy számolta ki, te egy harmadik féleképpen, mindegyik logika helyes, a tied is.

2017. jan. 1. 19:44