Fiibsz kérdése:

Valaki tud olyan oldalt ahonnan letölthetem Kölcsey Ferenc Parainesis Kölcsey Kálmánhoz és a Nemzeti hagyámányok című műveinek elemzését?

Figyelt kérdés

Kerestem énis, de semmit sem találtam...sürgős lenne.

Előre is köszöm a segítséget.


2010. máj. 3. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát én leírom neked fejből, de nem muszáj megbízni bennem:D


Nemzeti hagyományok:

Téma: "Nemzeti poezis" --> Kölcsey azt vallja, ahol az ősi irodalmi hagyomány nincs ott, ott nem születhet meg a "poezis".


Szerkezet:

- Tételmondattal indul

- Nemzetet úgy mutatja be, mintha egy ember élete lenne, vannak különböző korszakai:

Ifjúkor: Nemzeti hőskor, ez a kor hozza létre a nemzeti hagyományokat

Férfikor: Emberi és nemzeti élet leggazdagabb korszaka is, a nemzet ereje teljében van, tapasztalatokat szerez

Öregkor: Halál

Végül megállapítja, hogy a népköltészetben kell keresni a magyar kultúra gyökereit.

2010. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi..:)

az a legnagyobb problémám hogy nagyon nehezen tudok fogalmazni..nah de megprobálom megoldani:)

mostmár legalább el tudom kezdeni..:D

2010. máj. 3. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!