Itt vannak a feladat lapok, én nem tudtam vele mit kezdeni.-.-
[link] [innen csak a kettes kellene ;D]
2010. máj. 3. 16:14
1/4 anonim válasza:
Naggyából az összeset értem, melyiket írjam le? Ne mondd, hogy az összeset.
3/4 anonim válasza:
hát az utolsó lapból kellene a kettes ;D
az előzök.. meg mind :D nem tehetek róla,hogy idióta fizika tanárunk van és hülyén magyaráz (hadar)-.-
de köszönöm :)
4/4 anonim válasza:
Első vagyok.
2. lap válaszai:
5/b: sósav elektrolízise: katódfolyamat, anódfolyamat.
6: A, mert a B-ben nem vasmag van, a C-ben pedig nem megy áram a vezetékben.
7: B, C, A, mert Ui=N*B*l*v, ahol a menetszám(N) mindig ugyanannyi, a mágneses indukció(B) a B-nél a legkisebb, az A, C ugyanannyi, a tekercs hossza(l) mindenhol ugyanannyi, a sebesség(v), az A-nál a legnagyobb.
8: Nem tudom
9: U1/N1=U2/N2
230/1800=U2/60
0,128=U2/60
U2=7,68V