Az elektromos áram hatásai, az elektromágneses indukció. Mennyire érted? =/


Itt vannak a feladat lapok, én nem tudtam vele mit kezdeni.-.-


[link]

[link]

[link] [innen csak a kettes kellene ;D]


2010. máj. 3. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Naggyából az összeset értem, melyiket írjam le? Ne mondd, hogy az összeset.
2010. máj. 7. 15:42
 2/4 anonim ***** válasza:
a kettes kell neki
2010. máj. 8. 17:30
 3/4 anonim válasza:

hát az utolsó lapból kellene a kettes ;D

az előzök.. meg mind :D nem tehetek róla,hogy idióta fizika tanárunk van és hülyén magyaráz (hadar)-.-

de köszönöm :)

2010. máj. 8. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

2. lap válaszai:

5/b: sósav elektrolízise: katódfolyamat, anódfolyamat.

6: A, mert a B-ben nem vasmag van, a C-ben pedig nem megy áram a vezetékben.

7: B, C, A, mert Ui=N*B*l*v, ahol a menetszám(N) mindig ugyanannyi, a mágneses indukció(B) a B-nél a legkisebb, az A, C ugyanannyi, a tekercs hossza(l) mindenhol ugyanannyi, a sebesség(v), az A-nál a legnagyobb.

8: Nem tudom

9: U1/N1=U2/N2

230/1800=U2/60

0,128=U2/60

U2=7,68V

2010. máj. 8. 20:34