Egy henger alapátmérője 0.1m. A magassaga 22cm Mekkora a térfogata?


2016. dec. 14. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alap átmérője 0,1 m, akkor

a sugara 0,1 m : 2 = 0,05 m = 5 cm.

(Mivel a centi azt jelenti század, az 5 századméter = 5 centiméter.)


Az alap területe: 5² cm² * π = 25 cm² * 3,14 = 78,5 cm².

A térfogat: 78,5 cm² * 22 cm = 1 727 cm³.


1 727 cm³ = 1,727 dm³ = 1,727 liter.

2016. dec. 14. 19:15