Teszteljük mennyire megy a 8. -os matek tananyag?


Kérlek ha tudtok segítsetek. Az a baj, hogy órán másmilyen feladatot vettünk és ezt akárhogy próbálom, nem tudom megoldani.

A feladat: "Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 11. Ha a szám kétszeresét elveszem a számjegyek felcserélésével kapott számból, akkor eredményül 7-et kapok. Melyik ez a szám?"

Az is nagy segítség lenne ha az egyenletet leírnátok, mert onnan már szerintem menne. Előre is köszi! :)



2016. dec. 14. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk akár ki is próbálhatnád...


29,38,47,56,65,74,83,92 - nem olyan pokoli sok szám.

2016. dec. 14. 17:42
 2/5 A kérdező kommentje:
Az lenne a lényeg, hogy egyenlettel. Mert ha pl. dolgozatban probalgatassal lesz eredményünk arra a tanár 1 pontot ad. De ha leírjuk az egyenletet, számolást azzal mondjuk 5 pont is lehet.
2016. dec. 14. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:

a szám: ab(felülvonás)

a két számjegy összege:

a+b=11

másik egyenlet:

ba(felülvonás) - 2*ab(felülvonás) = 7

átírva, hogy ne legyen benne felülvonás:

10*b+a - 2*(10*a+b) = 7

meg is van a két egyenlet, megoldod és kijön

2016. dec. 14. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyik feltétel:


10b+a-20a-2b=7

8b-19a=7


Másik feltétel:

a+b=11 megszoroz 19-el

19a+19b=209


Összead:

27b=216


b=8

Visszahelyettesítve: a=3


Valóban 3+8 az 11 és 83-76=7.

2016. dec. 16. 02:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Ps. ha a 7 helyébe egy másik pozitív számot akarnál írni, akkor a lehetséges számok 2, 5, 7, 8, 10, 13, 15, 16, 18, 21, 24, 26, 29, 32, 34, 37, 40, 45, 48, 53, 56, 64, 72. Csak érdekességképpen. A többi negatív.
2016. dec. 16. 02:31