Egy ember 680 N súlyú terhet tud felemelni. Mekkora súlyú vastömböt tud felemelni víz alatt? (légyszi magyarázatot is) kösz

2010. máj. 2. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

680N=68kg

A vas sűrűsége 7,85kg/dm3

68/7,85=8,66dm3 vasat tud felemelni levegőben.

Vízben a felhajtóerő: 8,66dm3-t szorított ki=8,66liter=8,66kg=86,6N a felhajtóerő.

68+8,66=76,66kg-ot tud felemelni.

Nem biztos, hogy jó.

2010. máj. 2. 15:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző megoldásban ott a hiba, hogy ha többet emel fel víz alatt (márpedigtöbbet fog felemelni), akkor a több vasnak több a térfogata is, tehát a kiszámítottnál valamivel (nem sokkal ) többet emelhet az emberünk. Szóval szerintem: Köbdeciméterrel számolok

680N=G-Ff=mvas*g-Ff=róvas*Vvas*g-Vvas*róvíz*g

680N=10*7,85*Vvas-10*1*Vvas=68,5Vvas

680=68,5 Vvas

9,927=Vvas

azaz a súlya: m*g=róvas*Vvas*g=779,27N

Bízom benne, hogy nem számoltam el, és érthető....

2010. máj. 2. 23:11