Valaki tud segíteni ebben, mert semmit sem értek😞?

Janka bátyjának Facebookon megjelölt ismerőseinek 75%a egykori vagy jelenlegi iskolatársa, akiknek felével egy időben járt általános iskolába,69 %ával pedig a középiskolába.72 olyan ismerőse van, akivel egy időben járt általános iskolába, de középiskolába már nem. Hány olyan ismerőse van, akivel az általános iskolába is egy időben járt, és jelenleg is iskolatársa?
2016. dec. 12. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit sem értesz?

De a Facebookot csak érted, vagy azt sem?

2016. dec. 12. 19:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyen x az ismerősök száma. 0,75x a volt vagy jelenlegi oszt.társak, ez lesz az alaphalmaz. Ennek van 2 részhalmaza az ált. meg a középsulis osztálytársak. (A két halmaz metszetét "t"-vel jelölöm). Általános sulis osztálytársak száma 0,75x*0,5=0,375x; középsulis oszt.társak száma 0,75x*0,69=0,5175x. Ezután felírjuk a két halmaz elemszámára a szitaformulát: 0,75x=0,375x+0,5175x-t, viszont azt is tudjuk 0,375x=72+t. Innen már egyszerű, meg kell oldani a 2 ismeretlenes egyenletrendszert. (0,375x-et behettesíted az elsőbe, megkapod az x-et, azt visszahelyettesíted a másodikba, és megvan a megoldás :)).


(A megoldás nálam ~44)

2016. dec. 12. 23:05
 3/6 A kérdező kommentje:

Oh istenem...

Nézem nézem hogy mi az a 69 erre latom hoyg én irtam el.es 60t kellett volna...

Nagyon koszonom a válaszodat ,de gondolom ugyanigy kell megoldani csak 0,6tal kell szorozni😊

2016. dec. 13. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! Igen, ugyanígy. Én meg csodálkoztam, hogy miért nem egész. xD
2016. dec. 13. 22:16
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha jol számolom 48 lesz ,igaz?
2016. dec. 15. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam 18 lett.
2016. dec. 16. 02:15