20 g tömegű lövedék a puskacsőből 760 m.s sebességgel repül ki. Mekkora puska tömege, ha 2.7m.s sebességgel rúg vissza?2016. dec. 12. 14:05
1/3 anonim válasza:
Itt is a lendületek azonosak:
m1*v1 = m2*v2
3 adat ismert, a negyedik nem, kiszámolható.
De próbáld megérteni is, és lapozgasd a tankönyvet, mert egy képletet kell alkalmazni, és meg sem próbálod, inkább kiírod egyesével a feladatokat...
2/3 A kérdező kommentje:
Ha lenne tankönyv lapozgatnám :)
2016. dec. 12. 14:13
3/3 Tom Benko válasza:
Könyvtár? Net? Amúgy impulzusmegmaradás törvénye, úgyhogy \sum\vec{I}=0, mivel a kezdeti rendszer nyugalomban volt. Ha kifejtjük, akkor azt kapjuk, hogy m_{lövedék}\vec{v}_{lövedék}+m_{puska}\vec{v}_{puska}=0. Itt a vektorok práhuzamosak, így elegendő csak az előjelekkel foglalkoznunk, azaz m_{lövedék}v_{lövedék}-m_{puska}v_{puska}=0, mivel a puska és a golyó ellentétes irányba mozognak. Ha ide beírsz minden adatot, akkor egy szép, primitív egyenletet kapsz, egy átlagosan fogyatékos ötödikes simán megoldja.