Ket korcsolyazo gyerek a jegen elloki magat egymastol. A kisebb 30 kg tomegu egy ido utan 1.8 meterre tavolodik el az eredeti helytol. Hol lesz ekkor a masik,45 kg tomegu gyerek?2016. dec. 12. 13:12
2/4 A kérdező kommentje:
kérlek le is tudnád vezetni? hiányoztam és nemtudtam bepótolni fogalmam sincs hogykell és ha nemcsinálom meg 1 est kapok
2016. dec. 12. 13:24
3/4 anonim válasza:
A két test lendületének összege nulla:
0 = p1 + p2
0 = m1*v1 + m2*v2
0 = 30*(s1/t) + 45*(s2/t)
Beszorozhatunk az idővel, így az eltűnik:
0 = 30*s1 + 45*s2
s1=1.8 méter a feladat szerint, így:
0 = 30*1.8 + 45*s2
-30*1.8 = 45*s2
s2 = (-30*1.8)/45 = -1.2 méter
A negatív jel itt csak azt jelenti, hogy a másik korcsolyázóval ellentétes irányban mozdul el.
Vagyis a válasz az, hogy a 45 kg tömegű gyerek az eredeti helytől 1.2 méter távolságban lesz, a 30kg tömegű gyerektől pedig 3 méterre.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a választ !!!!!
2016. dec. 12. 13:48