Fizika házi feladtad megtudnátok oldani? é nemtudom .

Ket korcsolyazo gyerek a jegen elloki magat egymastol. A kisebb 30 kg tomegu egy ido utan 1.8 meterre tavolodik el az eredeti helytol. Hol lesz ekkor a masik,45 kg tomegu gyerek?
2016. dec. 12. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
1.2 méterre.
2016. dec. 12. 13:21
 2/4 A kérdező kommentje:
kérlek le is tudnád vezetni? hiányoztam és nemtudtam bepótolni fogalmam sincs hogykell és ha nemcsinálom meg 1 est kapok
2016. dec. 12. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:

A két test lendületének összege nulla:

0 = p1 + p2

0 = m1*v1 + m2*v2

0 = 30*(s1/t) + 45*(s2/t)

Beszorozhatunk az idővel, így az eltűnik:

0 = 30*s1 + 45*s2

s1=1.8 méter a feladat szerint, így:

0 = 30*1.8 + 45*s2

-30*1.8 = 45*s2

s2 = (-30*1.8)/45 = -1.2 méter

A negatív jel itt csak azt jelenti, hogy a másik korcsolyázóval ellentétes irányban mozdul el.

Vagyis a válasz az, hogy a 45 kg tömegű gyerek az eredeti helytől 1.2 méter távolságban lesz, a 30kg tömegű gyerektől pedig 3 méterre.

2016. dec. 12. 13:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a választ !!!!!
2016. dec. 12. 13:48