Hány cm2 a téglatest felszíne?

Egy téglatest éleinek aránya 2:4:5, térfogata 320 cm3.

2016. dec. 8. 18:10
 1/2 anonim válasza:
304cm2 asszem ,fejben szamoltam szoval lehet rossz :s
2016. dec. 8. 18:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen az élek hossza 2x, 4x és 5x, ekkor az arány teljesülni fog. Ezek szorzata adja a térfogatot, tehát


2x*4x*5x=320

40x^3=320

x^3=8

x=2, tehát az élek hossza 2*2=4 cm, 4*2=8 cm, 5*2=10 cm.


A felszínt szerintem ebből már meg tudod határozni.

2016. dec. 8. 18:24