Egy téglatest éleinek aránya 2:4:5, térfogata 320 cm3.2016. dec. 8. 18:10
1/2 anonim válasza:
304cm2 asszem ,fejben szamoltam szoval lehet rossz :s
2/2 anonim válasza:
Legyen az élek hossza 2x, 4x és 5x, ekkor az arány teljesülni fog. Ezek szorzata adja a térfogatot, tehát
2x*4x*5x=320
40x^3=320
x^3=8
x=2, tehát az élek hossza 2*2=4 cm, 4*2=8 cm, 5*2=10 cm.
A felszínt szerintem ebből már meg tudod határozni.