Hogyan kell megoldani az alábbi feladat ? Leveztnétek nekem?
Válaszotokat elore is koszonom!
2016. dec. 8. 12:09
1/2 anonim válasza:
a+b=15 -> a=15-b
2*r1*PI = a -> r1=a/(2*PI)=(15-b)/(2*PI)
2*r2*PI = b -> r2=b/(2*PI)
T = r1^2*PI + r2^2*PI
T = [(15-b)/(2*PI)]^2*PI + [b/(2*PI)]^2*PI
T = [(225 - 30*b + b^2)/(4*PI^2)]*PI + [b^2/(4*PI^2)]*PI
T = (225 - 30*b + b^2)/(4*PI) + b^2/(4*PI)
T = (225 - 30*b + 2*b^2)/(4*PI)
T' = (4*b - 30)/(4*PI) = (2*b - 15)/(2*PI)
T'=0
(2*b - 15)/(2*PI) = 0
2*b - 15 = 0
2*b = 15
b = 7.5
Vagyis b=7.5 és a=15-7.5=7.5 a megoldás, tehát akkor kapod a minimális összterületet, ha a kötelet épp félbevágod.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! és azt hogyan vezetem le h mikor lesz maximalis?
2016. dec. 8. 15:25