Logaritmikus kifejezés egyszerű alakra hozása?


Hogyan kéne ezt a kifejezést egyszerűbb alakban felírni?


log2(32(4^2x))



2016. dec. 8. 00:48
 1/2 anonim ***** válasza:
5+4x
2016. dec. 8. 06:02
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló helyesen adta meg az eredményt, de arra a kérésre, hogy hogyan történik mindez, nem adta meg ötletet. Mivel a logaritmus alapszáma a 2, érdemes az argumentumot 2 alapú hatványokba felírni. 32=2^5 ill. 4^(2x)=2^(4x). Így az argumentum 2^5*2^(4x)=2^(5+4x) lesz. Utóbbinál alkalmazni kell az azonos alapú hatványok szorzására vonatkozó azonosságot. Befejezés a logaritmus egyik elnyelési azonosságán alapul, miszerint log2(2^y)=y. Itt y=5+4x lesz. Sz. Gy.
2016. dec. 8. 15:53