Anna pénzének 3/2 része ugyanannyi, mint Bea pénzének a 4/3 része. Mennyi pénzük van külön-külön, ha összesen 4250Ft-juk van? Anna pénze hányszorosa Bea pénzének?

Matekból ezt a feladatot kaptam házinak, de nem tudom elkezdeni! Tudsz nekem segíteni? Előre is köszönöm a választ!

#matematika #egyenlet #szöveges egyenleteky
2016. dec. 7. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a = Anna pénze, b = Bea pénze.


(3/2)a = (4/3)b, tehát 3/2 része Anna pénzének megegyezik Bea pénzének 4/3 részével

a + b = 4250, tehát együtt 4250 forintjuk van

2016. dec. 7. 18:16