X-15=-4 -szer gyök alatt 15-x+ külön 15-x rendezés után hogy lesz belőle? X-15=-2-ször gyök alatt15-x? Hova tünt a másik x-15? Miért lett a -4 szorzóból 2?

2016. dec. 7. 17:56
 1/2 reechey válasza:

x-15 = -4*sqrt(15-x)+15-x Kivonsz 15-öt és hozzáadsz x-et:


2*x-30 = -4*sqrt(15-x) Látható, hogy a bal oldalon:


2*x-30 = 2*(x-15) Így ezt visszaírva:


2*(x-15) = -4*sqrt(15-x) Ha leosztasz 2-vel:


x-15 = -2*sqrt(15-x) lesz.

2016. dec. 7. 18:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindenre,csak a kiemelésre nem gondoltam.....köszönöm
2016. dec. 7. 18:40