Megtudnátok mondani ennek a térfogatát, amit integrállal kell meghatározni?

A feladat: Forgassuk meg az x tengely körül azt a síkrészt, amelyet az y= x^2+1 egyenletű parabolából az A(-1;2) és a B(3;10) pontokon átmenő egyenes levág, és számitsuk ki az így kapott forgástest térfogatát.
2016. dec. 6. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyenes egyenlete f(x)=2x+4 és legyen g(x)=x^2+1. Ekkor a kért térfogat V=π∫[-1,3](f(x)^2-g(x)^2)dx=1408·π/15~295, ahol ∫[-1,3]...dx a határozott integrált jelöli. Sz. Gy.
2016. dec. 9. 17:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Tehát az eredmény ~295. Nagyon szerencsétlen ez a Gyak. Kérd. válaszoló szerkesztő, mert a matematikára sem és a nyelvtani szabályokra sincs tekintettel. Már több mint 10 éve használjuk és a fejlesztők nem csinálnak semmit se. Sz. Gy.
2016. dec. 9. 17:54