Mennyi lesz ennek az eredménye és miért -1/2*lg2 (1/2)?


2016. dec. 6. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
1
2016. dec. 6. 19:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert számold ki
2016. dec. 6. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

1/2

Alkalmazod a logaritmus meg a hatványozás azonosségokat.

2016. dec. 6. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj meg, de van a logaritmusnak kb. 8 képlete amit tanultok, gondot jelent azokat használni?

Ott van 8 rohadt képlet, és annyit kell alkalmazni, és ez gond? S akkor mész haza hogy jaaaaaj anya jaaaaj apa a matektanár HÜÜÜÜÜLYE és én amúgy is gyenge vagyok matekbőőőől.


Közben se te nem vagy hülye, se a matektanár nem az, csak trehány vagy, lusta és nem törődöm. 2 perc lenne, annyi energia amivel ide kiírtad. Elég retardált vagy, már ne haragudj meg.



Amúgy nem tudom most hogy van, de a lg-nálam még a 10-es alapú logaritmus volt, vagyis amit oda okádtál, az -(1/2)^2*lg2 = 14*0.3 = 4.2 (lg2 = 0.3... mert 10^0.3...=2


Amennyiben az ott nem 10-es alapú logaritmus, akkor csak annyit kellett volna észrevenni hogy log2 (1/2)=2-es alapon 2^-1, ami a logaritmus meghatározása szerint -1-el egyenlő, és ha még szorozásra képes vagy legalább akkor -1/2*-1=0.5

2016. dec. 6. 20:04