Ennek mi lesz az eredménye?


csak a zárójelek felbontása érdekelne, a többi már menne

(2y-6)^2+(y-2)^2


^2 ez a négyzetre emelés


2015. nov. 25. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

(2y-6)²+(y-2)² =

(4*y² - 24*y + 36) + ( y²- 4*y + 4) =

4*y² - 24*y + 36 + y²- 4*y + 4 =

5*y² - 28*y + 40 =

2015. nov. 25. 18:51
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm SZÉPEN!
2015. nov. 25. 20:38