Kérem szépen, segítene valaki?

Egy dugattyúval lezárt 531 dm3-es tartályban 0,472 MPa nyomású argon (M=40 g/mol) gáz van. A gáz hőmérséklete 167 ºC. A tartály nyomását 362 kPa-ra változtatjuk, miközben hőmérséklete 79 ºC-ra változik. A dugattyú nem zár tökéletesen, ezért a folyamat során 0,4659 kg gáz a környezetbe távozik. Mekkora lesz a tartály térfogata a folyamat végén m3-ben?

2016. dec. 6. 18:34
 1/3 Arp Du ***** válasza:

(ideális) gáz állapotegyenlet: p*V=n*R*T

R=8,31 J/(mol*K)

a mértékegységeket át váltod? p[Pa] V[m3] T[K] n[mol]

a kezdeti állapotban 'n'-t kiszámold?

a végén ugyanez a képlet, n: a kezdeti n-ből le kell vonni 465,9g /40g/mol= 11,6 mol-t, V=?

2016. dec. 6. 21:41
 2/3 Arp Du ***** válasza:

167 C->(167+273)K

0,531 m3 *472000 Pa =n *8,31J/molK *440 K

n=0,531*472000/8,31/440

2016. dec. 6. 22:14
 3/3 Arp Du ***** válasza:

n=68,5 mol

362000 Pa *V= (68,5-11,6 mol) *8,31 *352

V=0,460 m3

2016. dec. 6. 22:31