Mekkora munkát kell végezni, ha a Q=9*10^-8 C pontszerű -töltés terében a Q1=10^-9 C nagyságú próbatöltést 25 cm távolságról 20 cm-re közelítjük?


Két, egymástól 4 cm-re lévő párhuzamos, egyenként 50 cm^2 felületű fémlemez közül az egyiket leföldeljük, a másikat 8*10^-10 C töltéssel látjuk el. Mennyi lesz így a két lemez potenciálkülönbsège? Mennyi lesz a kondenzátor mezőjének energiája? Mennyi munkát végez a mező, miközben eg, 2*10^-10 C töltésű pontszerű testet a pozitív fegyverzetről a negatív fegyverzetre mozgat?

Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni ezekben a kérdésekben.



2016. dec. 4. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Első kérdésre:


W=k*Q1*Q2


Másodikra:


d=0.4m

A=50*10^-4 m^2

Q=8*10^-10 C

C=Q/U


Ehhez kell a Kapacitás 'C'. C=e0*er *A/d, azaz a vákuum dielektromos állandója, szorozva az anyagra jellemző (fegyverzetek közötti anyagra) dielektromos állandóval, szorozva A/d-vel.


Levegő el=1,00059

Vákuum e0=1


"Mennyi lesz a kondenzátor mezőjének energiája? "


E=1/2 * C* U^2


"Mennyi munkát végez a mező, miközben eg, 2*10^-10 C töltésű pontszerű testet a pozitív fegyverzetről a negatív fegyverzetre mozgat? "


F=E*Q

E=?

W=F*s, azaz W=F*d, számold ki, járj utána mekkora a térerősség a fegyverzetek között.

2016. dec. 5. 10:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. dec. 6. 22:00