Előre is köszönöm a megoldást!2016. nov. 28. 19:38
1/1 Arp Du válasza:
0.14mol/L
1 L-ben van: 0,14mol NaOH
1 ml-ben van: 0,00014mol
x ml-ben van: x*0,00014mol
második: 150ml=0,15L 9,8g/dm3=9,8g/L
0,15L *9,8g/L= 1,47 g
1,47g /40g/mol= 0,037 mol NaOH
keletkezett oldat: hány mol/mennyi térfogatban = 0,2 mólos legyen
(0,037mol +x*0,00014mol) / (0,15L +x*0,001L) = 0,2 mol/L
könnyebb számolni ha x ml helyett-> x L-t adnak hozzá, és a végén eredményt váltani L->ml
0,037mol +x*0,14mol / 0,15L +x*L = 0,2 mol/L
mindkét oldalt osztva mol/L-lel
0,037 +x*0,14 / 0,15 +x = 0,2
0,037 +x*0,14 = 0,2*(0,15 +x)= 0,03 +x*0,2
0,037-0,03= x*(0,2-0,14)
0,007= x*0,06
x=0,1167
0,1167 L= 116,7 ml