2016. nov. 28. 16:14
1/1 anonim válasza:
Törésmutató = sin(α) / sin(β)
Törésmutató = 1,318
α = 20° → sin(α) = 0,693062
sin(β) = 0,693062 / 1,318 = 0,525844 → β = 31,72507°.
β a függőlegessel bezárt szög. A tó felszíne vízszintes, az azzal bezárt szög 90° - 31,72507° = 58,27493°.