Akeyzfull kérdése:

A függőlegessel 22º-ot bezáró fénysugár érkezik egy tó felszínéhez. A tó vizének levegőre vonatkozó törésmutatója 1,318. Mekkora szöget zár be a tó felszínével a tóban továbbhaladó fénysugár?

2016. nov. 28. 16:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Törésmutató = sin(α) / sin(β)


Törésmutató = 1,318


α = 20° → sin(α) = 0,693062


sin(β) = 0,693062 / 1,318 = 0,525844 → β = 31,72507°.


β a függőlegessel bezárt szög. A tó felszíne vízszintes, az azzal bezárt szög 90° - 31,72507° = 58,27493°.

2016. nov. 28. 17:02