1. feladat: A 80 W-os forrasztópáka 20 percig van bekapcsolva. Számítsa ki a keletkezett hőmennyiséget.
2. feladat: A villamos hőtároló kályhában 175 500kJ hőmennyiséget kell létrehozni. Számítsa ki a szükséges villamos energiát!
3. feladat: A mágneskapcsoló tekercsének ellenállása 180 Ohm, tápfeszültsége 60 V. Számítsa ki az óránként keletkező hőmennyiséget!
Segítenétek kérlek :) ?
2016. nov. 27. 10:27
1/1 anonim válasza:
Ha könny akkor miért nem megy?
1.) 80w azt jelenti hogy másodpercenként 80Joule villamos energiát alakít át hővé.Innen már menni kell neked is.
2.)Ugyanaz mint az első csak visszafele kell számolni
3.) R=U/I, -> I=U/R, I=60V/180Ohm=0,33A ; és P=U*I