Hogyan lehet megoldani ezt a matek feladatot?


A feladat: Dorka szavakat árul. A mássalhangzókat ingyen adja, a magánhangzókért fizetni kell. Egyik betű sem kerül többe 250 forintnál. Minden magánhangzóért annyiszor kell fizetni, ahányszor előfordul a szóban. Mennyibe kerülnek az a,e,o,é,i,u betűk, ha a paralelogramma 252 Ft, a négyzet 67 Ft, a deltoid 112 Ft, a rombusz 77 Ft, a téglalap 127 Ft és a trapéz szó 82 Ft.


A segítséget előre is köszönöm.


2016. nov. 26. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

127 = 2x + y

82 = x + y

-----------

45 = x.


82 - 45 = y = 37.


é = 37 ft, a = 45 ft.


Négyzet szóban: 67 - 37 = 30.


e = 30 ft.


paralelogramma:


252 - (30+ 4*45) = 42.


o = 42 ft.


rombusz:


77 - 42 = 35.


u = 35 ft.


deltoid:


112 - 35 - 42 = 35.


i = 35 ft.

2016. nov. 26. 11:10
 2/2 anonim ***** válasza:
Hopsz, azt lefelejtettem, hogy az első két egyenlet ugye a téglalap és a trapéz, az x az "a" betű, az y az "é", de gondolom a számokból látszik.
2016. nov. 26. 11:25