A feladat: Dorka szavakat árul. A mássalhangzókat ingyen adja, a magánhangzókért fizetni kell. Egyik betű sem kerül többe 250 forintnál. Minden magánhangzóért annyiszor kell fizetni, ahányszor előfordul a szóban. Mennyibe kerülnek az a,e,o,é,i,u betűk, ha a paralelogramma 252 Ft, a négyzet 67 Ft, a deltoid 112 Ft, a rombusz 77 Ft, a téglalap 127 Ft és a trapéz szó 82 Ft.
A segítséget előre is köszönöm.
2016. nov. 26. 11:04
1/2 anonim válasza:
127 = 2x + y
82 = x + y
-----------
45 = x.
82 - 45 = y = 37.
é = 37 ft, a = 45 ft.
Négyzet szóban: 67 - 37 = 30.
e = 30 ft.
paralelogramma:
252 - (30+ 4*45) = 42.
o = 42 ft.
rombusz:
77 - 42 = 35.
u = 35 ft.
deltoid:
112 - 35 - 42 = 35.
i = 35 ft.
2/2 anonim válasza:
Hopsz, azt lefelejtettem, hogy az első két egyenlet ugye a téglalap és a trapéz, az x az "a" betű, az y az "é", de gondolom a számokból látszik.