SOS! Valaki meg tudna oldani a 2-es es 4-es feladatokat?

[link]

2016. nov. 23. 17:54
 1/2 Arp Du ***** válasza:

2. 1 mol etanol -> 0,5 mol H2

4,6 g etanol: 4,6g /46g/mol= 0,1 mol -> 0,05 mol H2 gáz

1 mol normál állapotú gáz térfogata 22,41 dm³ (standard állapotú 24,5 dm³)

0,05 mol térfogata: 0,05*22,41 dm³


4. 8,96 l= 8,96 dm³

22,41 dm³ - 1 mol H2 gáz

8,96 dm³ - x mol H2

x= 8,96/22,41 dm³= 0,4 mol H2

etanol: 2*0,4mol=0,8 mol

8mol *46g/mol= 36,8 g etanol (a 40 g-ban víz is van az etanol mellett)

36,8 g/40 g= 0,92

92 tömegszázalékos az alkohol

2016. nov. 23. 20:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 23. 21:30