Ennél a sztöchiometriai kémia feladatnál segítene valaki elindítani?


Itt a link:

A sztöchiometriáshoz kellene segítség, hogy hogyan is kezdjem el.Nekem ez nehéz. Mondjuk az elsőt nézzük, onnan megcsinálom már a többit.


[link]



2016. nov. 21. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ha az elsőt nem tudod, a 9-től se fog menni. De írj nyugodtan - akár üzenetet -, segítek, ha kell. Nézzük az elsőt: kapásból szar a feladat :D mert a 40 az a NaOH moláris tömege, nem a NaCl-é, na mindegy. Szóval:

50 cm3 1 mol/dm3-es koncentrációjú oldatra van szükség, ehhez mekkora tömegű NaOH kell. Van ugye az a képlet, hogy c = n/V (dm3-ben), azaz n = c * V, így n = 1 * 0,05 dm3, tehát n = 0,05 mol. A tömeget megkapod az m = n * M képlettel, tehát 0,05 mol * 40 g/mol, ami 2 gramm.

2016. nov. 21. 17:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 21. 19:56