Másodfokú egyenlet megoldóképlettel, ellenőrzése?


Van itt egy feladat: [link]


Kijött mind a 2 eredmény: x1= 0,5

x2=-4/6 (törtszám)

Nem tudom az x2 jó-e, ha jó akkor hogy kell ellenőrizni?

(az x1 már le van ellenőrizve, 0=0, ki is jött)



2016. nov. 20. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell ellenőrizni, mint ahogyan az 0,5-del ellenőrizted.
2016. nov. 20. 17:41
 2/11 A kérdező kommentje:
De a tört miatt nekem nem akar kijönni nullára.
2016. nov. 20. 17:48
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]

Így helyettesítettem be, nem tudom hogy számoljam tovább

2016. nov. 20. 17:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Rosszul emelted négyztre.
2016. nov. 20. 17:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Konkrét választ? Már idegel hogy nem jön ki.
2016. nov. 20. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy -4/6 nem úgy kell négyzetre emelni, hogy csak a számlálót emeled négyzetre... Ha csak a definíciót követjük, (-4/6)^2 azt jelenti, hogy a (-4/6) számot megszorozzuk önmagával, tehát (-4/6)*(-4/6). Törtek szorzása esetén a számlálót a számlálóval (a felsőket), a nevezőt e nevezővel (az alsókat) összeszorozzuk, tehát ((-4)*(-4))/(6*6) lesz a szorzat eredménye. Negatív számok szorzata pozitív, tehát a számláló 16 lesz, a nevező 36, tehát (-4/6)^2=16/36. Egyébként erre van szabály; tört hatványozása esetén a számlálót és a nevezőt is hatványozzuk.


Nem mellesleg azt is észre lehetett volna venni, hogy a -4/6 átírható -2/3-dá (a számlálót és a nevezőt is osztjuk 2-vel, így a tört értéke nem változik), ekkor kisebb számokkal kell számolnunk.

2016. nov. 20. 18:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez így se jön össze sehogy.
2016. nov. 20. 18:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor attól függetlenül, hogy ezt végül sikerül-e kiizzadnod magadból, lapozz vissza a műveletek törtekkel fejezethez és alaposan gyakorold be.
2016. nov. 20. 18:42
 9/11 A kérdező kommentje:

Végeredményt vártam, nem kritizálást.

Egész feladat kész, ami elvileg jó is, de az egyik részének az ellenőrzéséhez kértem segítséget.

Szóval esetleg a -4/6=0 kifejezésre van válasz?

2016. nov. 20. 22:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Számológépedbe írd be a -4/6-ot, és amit kapsz számot (-0,6...) helyetesítsd be ellenőrzésnél. Ha pedig van szabad időd mélyítsd el a tudásod a törtekből, mert szükség van rá.
2016. nov. 20. 23:13
1 2