Egy háromszög két oldalának összege 12cm, az általuk bezárt szög 30* továbbá a háromszög területe 8cm2. Mekkorák a háromszög oldalai?

Sziasztok. A feladatot nem tudom megoldani, se a a*b*siny/2 -vel ,se a Héron képlettel. Valaki letudná részletesen vezetni ennek a feladatnak a megoldását? Köszönöm!!
2016. nov. 20. 11:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Pedig jól indultál neki.

T = a*b*sin(Y)/2

Tudjuk, hogy a+b=12, tehát az egyik oldal legyen elnevezve 'a'-nak, így a másik b=12-a lesz. Így felírva a terület képletét már csak az egyik oldal lesz az ismeretlen.

T = a*(12-a)*sin(Y)/2

8 = a*(12-a)*sin(30°)/2


Ebből az egyenletből megkapod az 'a' oldalt, utána a b=12-a egyenletből megvan a 'b' oldal is, valamint koszinusz-tétellel kiszámolható a 'c' oldal is.

2016. nov. 20. 11:18