Mekkora erővel nyitható fel a 200m mélyen fekvő tengeralattjáró 0,5m2 (négyzetméter) felületű ajtaja? Levezetné nekem valaki?


Nálam valami nem stimmel vagy már teljesen elkavarodtam. :(


h=200m

A=0,5m2

g=9,81m/s2 ~ 10m/s2

ρ=1000kg/m3


F=?

(P=?)


P=F÷A -> F=P÷A


(P=ρ×g×h)

P=1000×200×10=2000000Pa


F=2000000÷0,5=4000000N


Csak szerintem rossz???



2016. nov. 20. 10:04
 1/2 Silber ***** válasza:

Lényegében azt kérdezi a feladat, mekkora erő hat az ajtóra.

p=F/A

F=p*A


Mivel p=Rho*g*h, így:

F=Rho*g*h*A


Behelyettesítve:

F=10^3*9,81*200*0,5=981000 N

Azaz 981 kN.

2016. nov. 20. 11:46
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú, hát akkor az enyém tényleg rossz volt :D

Köszi :)

2016. nov. 20. 13:21