Nálam valami nem stimmel vagy már teljesen elkavarodtam. :(
h=200m
A=0,5m2
g=9,81m/s2 ~ 10m/s2
ρ=1000kg/m3
F=?
(P=?)
P=F÷A -> F=P÷A
(P=ρ×g×h)
P=1000×200×10=2000000Pa
F=2000000÷0,5=4000000N
Csak szerintem rossz???
2016. nov. 20. 10:04
1/2 Silber válasza:
Lényegében azt kérdezi a feladat, mekkora erő hat az ajtóra.
p=F/A
F=p*A
Mivel p=Rho*g*h, így:
F=Rho*g*h*A
Behelyettesítve:
F=10^3*9,81*200*0,5=981000 N
Azaz 981 kN.
2/2 A kérdező kommentje:
Hú, hát akkor az enyém tényleg rossz volt :D
Köszi :)
2016. nov. 20. 13:21