Határozd meg a∈R azon értékeit, amelyekre az y=(a+1)x^2+ax+3 egyenletű parabolának és az
y=x+1 egyenletű egyenesnek két különböző metszéspontja van!
elore is koszonom :)
2016. nov. 19. 09:19
1/2 anonim válasza:
Mivel az első egyenlet adottan egy parabolát ír le, ezért a főegyütható nem lehet 0, vagyis a=/=-1.
Beírod y helyére az x+1-et:
x+1=(a+1)x^2+ax+3, majd rendezed 0-ra:
0=(a+1)x^2+(a-1)x+2
Innentől az a kérdés, hogy milyen a-ra lesz az egyenletnek két különböző megoldása. Feltételezem, hogy ilyet már vettetek, úgyhogy rád bízom a megoldását.
2/2 A kérdező kommentje:
igen es koszonom :)
2016. nov. 21. 15:38