Határozd meg a∈R azon értékeit, amelyekre az y=(a+1)x^2+ax+3 egyenletű parabolának és az

y=x+1 egyenletű egyenesnek két különböző metszéspontja van!



elore is koszonom :)



2016. nov. 19. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel az első egyenlet adottan egy parabolát ír le, ezért a főegyütható nem lehet 0, vagyis a=/=-1.


Beírod y helyére az x+1-et:


x+1=(a+1)x^2+ax+3, majd rendezed 0-ra:


0=(a+1)x^2+(a-1)x+2


Innentől az a kérdés, hogy milyen a-ra lesz az egyenletnek két különböző megoldása. Feltételezem, hogy ilyet már vettetek, úgyhogy rád bízom a megoldását.

2016. nov. 19. 12:40
 2/2 A kérdező kommentje:
igen es koszonom :)
2016. nov. 21. 15:38