Hogy lehet ezeket kiszámolni?


1. Egy fiú a 82 pontos dolgozatból 36 pontot ért el. Hány százalékos lett a dolgozata?

2. Hogy kell százalékot számítani törtekkel?

3. Felhasznált sajt: 180 gramm, felhasznált gomba:? A sajt és a gomba összesen 700 gramm? És a sajt és gomba aránya 5:2. Mennyi a felhasznált gomba??

. A válaszokat előre is Köszi!



2016. nov. 17. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez számodra maga a "tudomány"? Hááát...
2016. nov. 17. 16:52
 2/3 anonim ***** válasza:

1. (36/82)*100

2. Ugyanúgy mintha valós számokkal tennéd.

3. sajt = X (180gramm)

Gomba = y

x+y = 700

Már ebből kiszámolható, egy egyszerű egyenlet rendezéssel, hogy y= 700-x

y= 700-180 = 520

2016. nov. 17. 17:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 17. 17:40