1. Egy fiú a 82 pontos dolgozatból 36 pontot ért el. Hány százalékos lett a dolgozata?
2. Hogy kell százalékot számítani törtekkel?
3. Felhasznált sajt: 180 gramm, felhasznált gomba:? A sajt és a gomba összesen 700 gramm? És a sajt és gomba aránya 5:2. Mennyi a felhasznált gomba??
. A válaszokat előre is Köszi!
2016. nov. 17. 16:33
1/3 anonim válasza:
Ez számodra maga a "tudomány"? Hááát...
2/3 anonim válasza:
1. (36/82)*100
2. Ugyanúgy mintha valós számokkal tennéd.
3. sajt = X (180gramm)
Gomba = y
x+y = 700
Már ebből kiszámolható, egy egyszerű egyenlet rendezéssel, hogy y= 700-x
y= 700-180 = 520
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 17. 17:40