Valaki? nagyon megköszönném!

A, Mennyi 1500eurónak a 3/4 része; 2/5 része; 5/2 része? Hány százaléka századrésze ez az 1500eurónak? b, Hány kilogramm 3/4 része 600kg? c, Hány kilogramm 4/3 része 600kg? d, Mennyi 5/8nak a 7/100része; 1/2része; 7/5része; 21/10része? e, Hány kilogramm 5/6 része 5/8-nak? f, Mennyinek a 7/4része 66,5?
2016. nov. 17. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Valaminek az x/y része azt jelenti, hogy a valamit osztod y-nal, majd megszorzod x-szel.

Ezek alapján állj neki megcsinálni..

2016. nov. 17. 15:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Ohh,így már a c-ig értem,de az hogy ,,Mennyi 5/8nak a 7/100része; 1/2része?" azt már nem. :/
2016. nov. 17. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:

d, Mennyi 5/8nak a 7/100része

5/8-ot először elosztod 100-zal, ami 5/(8*100)=5/800

Ezt a számot utána megszorzod 7-tel, ami (5*7)/800=35/800

Ez így már teljes értékű megoldás, viszont lehet egyszerűsíteni például 5-tel, és így a megoldás 7/160.


Ha 1/2-e, akkor csak 2-vel osztod.

Ha 7/5 része, akkor 5-tel osztod, 7-tel szorzod, hasonló szisztéma alapján.


Az eredményeidet azért írd ide a biztonság kedvéért, hogy le tudjuk ellenőrizni.

2016. nov. 17. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:
5/8-ot kiszamolod (5ot osztod 8cal) es a kapott ertekkel ugyanugy folytatod, mint a tobbit
2016. nov. 17. 16:12