Bináris törtet át lehet váltani decimálisra?

Én csak olyat találtam, hogy decimálist váltanak át binárisba, de a fordítottjáról nem akadtam leírásra. Ha lehetséges, linkeljetek egyet kérlek, ahol jól elmagyarázzák, vagy valaki írja le nekem.

2016. nov. 8. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Bizony, jól írtad: ez programozás.

Minden számjegyet meg kell szorozni a helyiértékével.

2016. nov. 8. 21:08
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet félreértek valamit, de miért nem alakítod át a tört számlálóját és nevezőjét egyenként? aztán kapsz egy decimális törtet
2016. nov. 8. 22:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha megszorzom a helyi értékekkel akkor nem tört számot kapok, hanem sima decimális számot, és a válaszod alapján sajnos nem jöttem rá, hogy pl. 0.1011 bináris számból hogy lesz 0,6875 decimális szám. A számláló-nevező átalakítós módszer fazsa lenne, de azt tizedestörteknél nem megoldás.
2016. nov. 8. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. nov. 8. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:
0,1011_2 = 2^(-1) + 2^(-3) + 2^(-4) = 0.5 + 0.125 + 0.0625 = 0.6875
2016. nov. 8. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:

pl. 0.1011:

Pedig helyiértékek vannak:

úgymint 1/2 + 0/4 + 1/8 + 1/16.

2016. nov. 8. 23:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Basszus ez tényleg frankón működik!!! Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget!!!!
2016. nov. 8. 23:38