Én csak olyat találtam, hogy decimálist váltanak át binárisba, de a fordítottjáról nem akadtam leírásra. Ha lehetséges, linkeljetek egyet kérlek, ahol jól elmagyarázzák, vagy valaki írja le nekem.2016. nov. 8. 20:22
1/7 anonim válasza:
Bizony, jól írtad: ez programozás.
Minden számjegyet meg kell szorozni a helyiértékével.
2/7 anonim válasza:
lehet félreértek valamit, de miért nem alakítod át a tört számlálóját és nevezőjét egyenként? aztán kapsz egy decimális törtet
3/7 A kérdező kommentje:
Ha megszorzom a helyi értékekkel akkor nem tört számot kapok, hanem sima decimális számot, és a válaszod alapján sajnos nem jöttem rá, hogy pl. 0.1011 bináris számból hogy lesz 0,6875 decimális szám. A számláló-nevező átalakítós módszer fazsa lenne, de azt tizedestörteknél nem megoldás.
2016. nov. 8. 22:22
5/7 anonim válasza:
0,1011_2 = 2^(-1) + 2^(-3) + 2^(-4) = 0.5 + 0.125 + 0.0625 = 0.6875
6/7 anonim válasza:
pl. 0.1011:
Pedig helyiértékek vannak:
úgymint 1/2 + 0/4 + 1/8 + 1/16.
7/7 A kérdező kommentje:
Basszus ez tényleg frankón működik!!! Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget!!!!
2016. nov. 8. 23:38