Kétfajta alkoholból keveréket csinálunk. Ha 3:7 arányban keverjük őket, akkor 35.2, ha 3:2 arányban, akkor 30.4%-os keveréket kapunk. Hány %-os a két összetevő?


2016. nov. 8. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

3x+7y=35,2

3x+2y=30,4


5y=4,8

2016. nov. 8. 18:58
 2/2 Arp Du ***** válasza:

mind a kétfajta alkohol vízből és alkoholból áll?

x az elsőben az alkohol tartalom, y a másodikban


3(dl) + 7(dl)=10(dl) keverékben:

3*x az első alkohol mennyisége / 10 a keverék összmennyisége

7*y a 2. alkohol mennyisége / 10 keverékben

35,2 a 2 alkohol együttes %-aránya / 100 mennyiségű keverékben

3x/10 + 7y/10 = 35,2/100


3x/10 + 2y/10 = 30,4/100


3x + 7y =3,52

2016. nov. 8. 20:00