56 g nitrogénből és 96 g oxigénből álló gézelegyet 10'C lehütűnk. Mennyivel csökken a belső energia?

2016. nov. 7. 17:20
 1/2 Arp Du ***** válasza:

nitrogéngáz fajhője: c=741 J/kg*K (állandó térfogaton)

oxigéngáz fajhője: c=653 J/kg*K (állandó térfogaton)

belső energia változása = Q átadott hőmennyiség

Q=c*m*deltaT

deltaT=10 K=10 'C hőmérs. változás

nitrogén m=0,056 kg


nitrogént, oxigént külön kiszámolod. a kettőt összeadod

Q(nitr)=741J/kg*K * 0,056kg * 10K= 415 J

Q(ox)=653 * 0,096 * 10=...

Q=Q(nitr)+Q(ox) ennyivel csökkent

2016. nov. 7. 20:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. nov. 10. 19:49