A feladatom hogy 4cl ital itallap szerinti ára mennyi, ha (0.75l) 1600 Ft os áron szerzik be az italt? Már az eladási ár megvan hogy 5601 Ft a 0.75-ös üveg :D Valaki segítsen mert sajnos osztályba sem tudjuk..:) ( 12. évfolyam )2016. nov. 6. 19:18
1/5 anonim válasza:
nem tudom milyen suliba jársz, de elég szomorú, hogy sem a kérdést megfogalmazni, sem a megoldást kitalálni nem tudod 12. létedre. Szerintem állítsatok fel aránypárokat... akkor menni fog. Az kb 10.-es anyag.
2/5 A kérdező kommentje:
Leegyszerűsítettem a kérdést.. hidd el nehezebben van megfogalmazva! Arról meg nem tehetünk hogy 12.be érettségi évébe megkaptuk a szakmai számítást! oké nem nagy cucc mert olyan mint a matek az megy. De amikor a tanár sem tudja elmagyarázni... Nem mindig a gyerek hibás.Illetve Nógrád megye, csókolom
2016. nov. 6. 21:42
3/5 anonim válasza:
Olyan nincs benne, hogy HK(haszonkulcs?) és ÁFA?
Egyébként:
0,75 az egyenlő 75 cl-rre.
75:4=18,75-öd része
1600:18,75=85,33 Ft nettó
És innen szorzod az ÁFA-val(általában 27%, 100-zal osztott érték+1) meg a hazonkulccsal. Legyen most a HK 110%.
Pl.:
85,33*1,27=108,37 Huf
108,37*(1+1,1[a haszonkulcsot is ugyanúgy számoljuk])=227,58 - de 5 forinttal kerekítünk, ezért 230 lesz.
4/5 A kérdező kommentje:
A tanár bevallotta hogy rosszul magyarázta és amit jelenleg veszünk az az egész árképzés egy apró része ! A mai napon jutottunk el oda hogy HK (%) árrésszint ELÁBÉ és sokkal egyszerűbb a világ ! csak hát "képletek" nélkül még nehézkes
2016. nov. 8. 17:49
5/5 anonim válasza:
Hajrá, hidd el nem nehéz, bár ez a TAF-MAF(majd tanuljátok) nekem sosem ment. Vizsgán(!) kiment a felügyelő, azalatt a két perc alatt lemásoltuk arról, aki értette :D