Bonyolultabb fizika feladat? (körmozgás)

[link]

2016. nov. 1. 11:13
 1/1 dq ***** válasza:

a) 'a' szögben a kocsi (1-cos a)*10 métert süllyed, tehát

> v(a)^2 = 2*(W-v1^2),

ahol W(a)=10*10*(1-cos a) a grav. mező munkája.

számszerűen:


> v(a)^2 = 200(1-cos a) - 4.5


b) a testre kizárólag nyomóerő és gravitációs erő hatnak, ezek összegének sugár-irányú komponense a centripetális gyorsulás, vagyis:


> v(a)^2/R = a_cp(a) = -N(a) + cos(a)*g


> N(a) = 10*cos(a)-v(a)^2/10 = 30*cos(a)-19.55


c) akkor fog elválni a kocsi, amikor N=0, tehát

> 30*cos(a) = 19.55


=> a ~= 0.861 radián

2016. nov. 1. 13:50