Van 3 ládánk. Ebben a 3 ládában a termékek 6%, 5%, 3% selejtes. Ha a 3 láda tartalmát összeborítjuk és kiválasztunk egy terméket, ami selejtes. Mennyi a valószínűsége annak, hogy az első ládából származik a termék?2016. okt. 31. 09:27
1/4 anonim válasza:
Feltételezem, hogy mindegyik ládában ugyanannyi termék van. Ha ez a mennyiség x, akkor a ládákban 0,06x, 0,05x, 0,03x, így összesen 0,14x selejtes van. Annak a valószínűsége, hogy 1-et kiválasztva az az első ládából való, 0,06x/(0,14x)=3/7. Ez persze csak akkor teljesül, hogyha x 100-zal osztható pozitív.
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ igazából a ládák az összmennyiség 30-30-40%át adják
2016. okt. 31. 10:09
3/4 anonim válasza:
Akkor legyen összesen x termék, 0,3x-0,3x-0,4x van az egyes ládákban, így az
első ládában: 0,3x*0,06=0,018x
második ládában: 0,3x*0,05=0,015x
harmadik ládában: 0,4x*0,03=0,012x selejtes van, összesen
0,018x+0,015x+0,012x=0,045x. Ha ebből választunk 1-et, annak a valószínűsége, hogy az első ládából származik:
0,018x/(0,045x)=2/5=40%.
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
már értem
2016. okt. 31. 11:34