Erlbella kérdése:

Ezt hogy kell kiszámolni? Részletek lent (fizika feladat)

Menekülő nyúl sebessége 10 m/s. Mennyi idő alatt és mekkora úton éri utol a nyulat a 100 m hátránnyal és 15 m/s sebességgel üldöző agár?

2016. okt. 28. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

s/10 = (s+100)/15

15s = 10s + 1000

5s = 1000

s = 200

Vagyis a nyúl még 200 métert halad, amikor utolérik, és ehhez az agárnak 20 másodpercre van szüksége.

2016. okt. 28. 18:16
 2/3 anonim ***** válasza:

másik megoldás logikával:

A sebesség különbség 15-10 m/s =5m/s

Minden másodpercben 5 métert hoz be a hátrányból azaz

100/5=20 tehát 20 másodpercre van szükség a 100 méter hátrány behozásához.Ahogy az előző is kiszámolta.

2016. okt. 28. 21:24
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2016. okt. 30. 19:04