Menekülő nyúl sebessége 10 m/s. Mennyi idő alatt és mekkora úton éri utol a nyulat a 100 m hátránnyal és 15 m/s sebességgel üldöző agár?2016. okt. 28. 17:00
1/3 anonim válasza:
s/10 = (s+100)/15
15s = 10s + 1000
5s = 1000
s = 200
Vagyis a nyúl még 200 métert halad, amikor utolérik, és ehhez az agárnak 20 másodpercre van szüksége.
2/3 anonim válasza:
másik megoldás logikával:
A sebesség különbség 15-10 m/s =5m/s
Minden másodpercben 5 métert hoz be a hátrányból azaz
100/5=20 tehát 20 másodpercre van szükség a 100 méter hátrány behozásához.Ahogy az előző is kiszámolta.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2016. okt. 30. 19:04