Egy 1kg tömegű 8m/s kezdősebességű jégkorong 40m alatt lassul le, mennyi a a csúszási súrlódási állandó?


2016. okt. 23. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek is meg kellene tanulni az anyagot aztán ha valami nem világos akkor kérdezni.

[link]


Kell a gyorsulás ami a s=v0*t +a/2*t^2

Kell a t idő ami kijön abból hogy egyenletes gyorsulásnál ha az egyik végalapot sebessége nulla akkor az átlagsebesség a másik végállapot fele itt ez 8m/s ezért asz átlagsebesség 4m/s így az idő 10s. (40m/ 4m/s) ha t megvan akkor a Fs=Fnyomó *µ képletben az Fs súrlódási erő a lassító erő ezért az F=m*a képletbe illesztve Fs=m*a=Fny*µ ahol Fny (nyomó) a test súlya azaz 1kg*g~10N.

2016. okt. 23. 15:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D amúgy zh feladat volt
2016. okt. 23. 17:11