Összetett függvény értelmezési tartománya?


A két függvény:

f(x):=2^x - 4

g(x):=√x (gyök jel akarna lenni)

Meg van a két függvény értelmezési tartománya, az f(x) értékkészlete is, képezhető a gof(x) függvény.

gof(x):=√2^x - 4

Már csak az összetett függvényem értelmezési tartományára lenne szükségem.

Kérem aki tudja a helyes választ, az magyarázza is el, szeretném megérteni!



2016. okt. 21. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen a gyökjel alatt csak pozitív szám állhat, tehát


2^x - 4>=0 egyenlőtlenségnek kell teljesülnie.


2^x >= 4 = 2^2


A 2^x függvény szigorúan monoton növő, ezért


x>=2 esetén teljesül. Tehát a függvény értelmezési tartománya x>=2, vagy másként: a [2;végtelen) intervallum.

2016. okt. 21. 13:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Ment a zöld kéz.
2016. okt. 21. 13:17