A két függvény:
f(x):=2^x - 4
g(x):=√x (gyök jel akarna lenni)
Meg van a két függvény értelmezési tartománya, az f(x) értékkészlete is, képezhető a gof(x) függvény.
gof(x):=√2^x - 4
Már csak az összetett függvényem értelmezési tartományára lenne szükségem.
Kérem aki tudja a helyes választ, az magyarázza is el, szeretném megérteni!
2016. okt. 21. 12:15
1/2 anonim válasza:
Értelemszerűen a gyökjel alatt csak pozitív szám állhat, tehát
2^x - 4>=0 egyenlőtlenségnek kell teljesülnie.
2^x >= 4 = 2^2
A 2^x függvény szigorúan monoton növő, ezért
x>=2 esetén teljesül. Tehát a függvény értelmezési tartománya x>=2, vagy másként: a [2;végtelen) intervallum.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Ment a zöld kéz.
2016. okt. 21. 13:17