V.Tina kérdése:

Kémia háziban tudnátok segíteni?


Nem értem mindegyik feladatot, és van úgy, hogy a net mást ír, mint amit én logikusnak tartok, kérlek, segítsetek!


1. Hány mol magnéziumatommal lép reakcióba 1 mol oxigénmolekula?


2. Hány mol magnézium-oxid lesz 1 mol oxigénmolekulából és két mol magnézium-atomból?

Reakció egyenlete:.........+..........->.........

Végezd el az ellenőrzést!

Tömegek: ........+.........->.........


3. a magnézium égése szerintem exoterm vált. és egyesülés, mert úgy tudom égéskor az adott anyag az oxigénnel egyesül - jól gondolom? :/ (ugyanez a kén és a szén égetésével)


4. a vas-szulfid előállítása elemeiből-t nem tudtam hova tenni; endoterm bomlás, endoterm egyesülés, exoterm bomlás, vagy exoterm egyesülés? :/ (ugyanez az elektromos mező hatása vízre)


Kérlek segítsetek, nem teljesen értem ezeket a dolgokat, és tényleg mást olvastam az egyik weboldalon, mást a másikon, és nem vagyok biztos egyikben sem, rendesen megkavartak :( ha elmagyarázzátok ezeket, és rám hagyjátok a feladatmegoldást, nekem az is jó, csak értsem :)


Előre is köszi :D



2016. okt. 13. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Reakcióegyenletet ha felírod, akkor máris láthatod: 2 Mg + O₂ = 2 MgO --> tehát 2 mol Mg atommal.

2. 2 Mg + O₂ = 2 MgO

m: 2*24g + 32g = 2*40g

m: 48g+32g = 80g ✔


3. Jól :) ✔

4. exoterm egyesülés (égeted gyakorlatilag a vas+kénpor keverékét.)

2016. okt. 13. 20:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, most már értem is :) :D
2016. okt. 13. 21:30