Csáó, valaki az eredményt? Matek, lkkt

,,Az út mentén egyik oldalon 24méterenként fák állnak,a másik oldalon 51méterenként villanyoszlopok. 1helyen egymással szemben állnak. Legközelebb mikor fordul elő hogy egymással szemben áll a fa és az oszlop?
2016. okt. 13. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

408 méternél. Ugyanis ez a 24 és 51 legkisebb közös többszöröse.


24 = 2*2*2*3

51 = 3*17

Legkisebb közös többszörös: 2*2*2*3*17 = 408.


408 : 24 = 17

408 : 51 = 8


Vagyis a 18. fa és a 9. villanyoszlop az első olyan pár, amelyek szemben állnak egymással.

2016. okt. 13. 17:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper vagy,köszönöm! :D
2016. okt. 13. 18:45