,,Az út mentén egyik oldalon 24méterenként fák állnak,a másik oldalon 51méterenként villanyoszlopok. 1helyen egymással szemben állnak. Legközelebb mikor fordul elő hogy egymással szemben áll a fa és az oszlop?2016. okt. 13. 16:46
1/2 anonim válasza:
408 méternél. Ugyanis ez a 24 és 51 legkisebb közös többszöröse.
24 = 2*2*2*3
51 = 3*17
Legkisebb közös többszörös: 2*2*2*3*17 = 408.
408 : 24 = 17
408 : 51 = 8
Vagyis a 18. fa és a 9. villanyoszlop az első olyan pár, amelyek szemben állnak egymással.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper vagy,köszönöm! :D
2016. okt. 13. 18:45