Iskola előtti sarkon, 30 km/h megengedett sebesség helyett v=54 km/h sebességgel megy át egy autó. Éppen akkor, amikor áthalad, üldözőbe veszi egy - addig ott álló - rendőrmotoros, a=3 m/s^2 gyorsulással.


Mennyi idő alatt éri utol a rendőrmotoros az autót?

Mekkora most a rendőrmotoros sebessége?

Mekkora az egyes járművek utazási távolsága ekkor?


A fejezetben a


v= v(0) + at

s= v(0)t + (a/2)t^2

s= (( v(0) + v )/2)t

v^2= v(0)^2 + 2as


képletek voltak eddig tárgyalva, valószínűleg ezeket kellene felhasználni, ám nekem eddig sehogy sem jöttek ki a megadott helyes eredmények(t=10 s, v=30 m/s, s=150 m).



2016. okt. 4. 01:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Amelyik pillanatban utol éri mindketten azonos utat tettek meg.


Az autó megtett útja: s = vt

A rendőrmotoros megtett útja: s = v(0)t + (a/2)t^2


Mivel tudjuk, hogy a megtett útjuk egyenlő lesz ezért:

vt = v(0)t + (a/2)t^2


behelyetesítve (úgy lett itt 15, hogy 54km/h az 15m/s):

15t = (3/2)t^2

15 = (3/2)t

t = 10


Innentől szerintem már megy neked is.

2016. okt. 4. 03:13