A gepárd köztudomásúan gyors állat.75 métert tesz meg 3s alatt. Hány km/h a sebessége az antilopok üldözésekor?


Nos, én ezt így oldottam meg, de úgy érzem rossz, mert ennyivel egy ember fut, nem gepárd:

v=s/t

v=75m/3s

v=75:3 = 25

v= 25 m/s átváltva km/h-ra: 6,94 km/h

elrontottam valamit, vagy csak a feladat nem logikus?:'D



2016. szept. 30. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem te osztottad 3,6-tal (ha jol tudom ennyi a valtoszam) de szorozni kell, mert a m/s a nagyobb...

2016. szept. 30. 17:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
25 m/s = 25 * (0.001*km) / (1/3600*h) = 25 * 0.001 * 3600 * km/h = 25 * 3.6 km/h = 90 km/h
2016. szept. 30. 17:32
 3/3 A kérdező kommentje:
hát igen ezt kevertem el, mint miindig :/ köszönöm
2016. szept. 30. 17:57