Még csak most kezdjük el tanulni, szóval valaki eltudná magyarázni, hogy hogyan jön ki az eredmény?
2es alapú logaritmus 3.gyok 16=?
2es alapú logaritmus 3.gyök 1/16=?
2016. okt. 3. 18:36
1/3 anonim válasza:
Át kell írni a számokat 2-hatvánnyá:
köbgyök(16)=köbgyök(2^4)=2^(4/3), tehát ami adott = log(2)[2^(4/3)], ez definíció szerint 4/3-dal egyenlő.
A másik -4/3-dal lesz.
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm^^
2016. okt. 3. 18:55