MATEKOSOSOK! Logaritmusos feladatban tudnátok segíteni?


Még csak most kezdjük el tanulni, szóval valaki eltudná magyarázni, hogy hogyan jön ki az eredmény?

2es alapú logaritmus 3.gyok 16=?

2es alapú logaritmus 3.gyök 1/16=?


2016. okt. 3. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Át kell írni a számokat 2-hatvánnyá:


köbgyök(16)=köbgyök(2^4)=2^(4/3), tehát ami adott = log(2)[2^(4/3)], ez definíció szerint 4/3-dal egyenlő.


A másik -4/3-dal lesz.

2016. okt. 3. 18:47
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm^^
2016. okt. 3. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Picit részletesebben:

[link]

2016. okt. 3. 19:04