pl.: a(3,2,5) b(5,4,3), és a "b" vektor "a" vektorral párhuzamos komponensét szeretnénk meghatározni2016. okt. 1. 12:08
1/2 dq válasza:
Olyan λa vektort keresel (ez az 'a' vektorral párhuzamos összes vektort paraméterezi), amelyre igaz az, hogy
> (λa)*a = b*a
azaz a λa vetülete az 'a' vektorra ugyanakkora, mint a 'b' vektor vetülete az 'a' vektorra. (skaláris szorzás áll benne). Továbbrendezve:
> λ(a*a) = b*a
tehát
> λ = b*a = a*a.