Két térbeli vektornak hogyan határozzuk meg a párhuzamos komponenseit?

pl.: a(3,2,5) b(5,4,3), és a "b" vektor "a" vektorral párhuzamos komponensét szeretnénk meghatározni
2016. okt. 1. 12:08
 1/2 dq ***** válasza:

Olyan λa vektort keresel (ez az 'a' vektorral párhuzamos összes vektort paraméterezi), amelyre igaz az, hogy

> (λa)*a = b*a

azaz a λa vetülete az 'a' vektorra ugyanakkora, mint a 'b' vektor vetülete az 'a' vektorra. (skaláris szorzás áll benne). Továbbrendezve:

> λ(a*a) = b*a

tehát

> λ = b*a = a*a.

2016. okt. 1. 14:19
 2/2 dq ***** válasza:

> λ = b*a / a*a.

> λa = [b*a/a*a]*a

2016. okt. 1. 14:20